top of page

החזר מס - מה זה ואיך מקבלים את זה?

מס הכנסה חייב לכם כסף ובכלל לא ידעתם?!

מס הכנסה חייב מיליארדים לשכירים בישראל! בדיקה חינם לזכאות להחזרי מס לכם ולמשפחתכם, אחת לכמה שנים הינה הכרחית! במאמר הבא נסביר לכם איך תוכלו לקבל את הכסף שמגיע לכם ושבכלל לא ידעתם על קיומו!

המאמר בחסות חברת FINUPP, אשר מספקת שירותי החזרי מס לחברי קהילת "הורות בזכות" במחירים מוזלים (רבע ממחיר השוק!) ותוך ליווי צמוד.

החזר מס - מהו?

לפי נתוני רשות המיסים  לכל שכיר שני מגיע החזר מס ממס הכנסה בסכום ממוצע השווה למשכורת חודשית (שמעתם נכון כ-6,976 ₪ בממוצע). איפה הכסף נמצא? במס הכנסה. במס הכנסה יש כיום מעל 8.5 מיליארד ₪ השייכים לשכירים שעדיין לא דרשו את הכסף מהם.

פערים במידע הקיים בין מערכות השכר של המעסיקים, מחשבי מס הכנסה והמצב בפועל של השכיר מביא לכן שישנם פערים גבוהים בין סכומי המס שמס הכנסה צריך לגבות לבין מה שהוא גובה בפועל. במרבית המקרים הפער הוא לטובת רשות המיסים כך שרשות המיסים חייבת הרבה כסף לאזרחים.

לפי החוק, יש לנו את הזכות לדרוש ולקבל את החזרי המס המגיעים לנו לשש השנים האחרונות בלבד כאשר השנה השביעית מתיישבת ולא ניתן להגיש בקשה עבורה. באופן כללי תהליך בקשת החזר מס הוא תהליך ארוך ומסורבל, מלא בטפסים למס הכנסה, מלא במושגים שאנחנו פחות מכירים ומלא בבירוקרטיה. והרי רובנו שונאים בירוקרטיה.

 

מה מרוויחים חברי הורות בזכות?

החלטנו ליזום שיתוף פעולה בין "הורות בזכות" וחברת finupp – אשר הופכת את בדיקת החזר המס לשכירים נגישה, פשוטה, מהירה וחינמית. במסגרת השותפות, מעניקה החברה שירותי החזרי מס לחברי הקבוצה, כגון:

 • בדיקת זכאות להחזרי מס חינם - ללא עלות וללא התחייבות!

 • ייעוץ חינם ומענה שוטף לשאלות הן בקבוצת הפייסבוק ובדוא"ל, והן במוקד טלפוני שפעיל חמישה ימים בשבוע.

 • הגשת בקשות למס הכנסה דרך החברה וטיפול בבקשה מול רשות המיסים במחירים הנמוכים ביותר בארץ - רבע ממחיר השוק!!

האם גם לי מגיע החזר מס?

אם אתה שכיר ששילם מס הכנסה בסכומים גבוהים מאלו שהיית אמור לשלם, אז אתה זכאי לקבל החזר מס. ניתן לבקש החזר עד 6 שנים אחורנית. להחזר המס מתווספים הפרשי הצמדה וריבית בגובה 4%.

 

דוגמאות למקרים נפוצים:

 • חישוב לא נכון של מערכות השכר של המעסיק – קורה בהרבה מאוד מקרים!

 • לא עבדנו בחלק מהשנה.

 • השכר שלנו השתנה במהלך השנה.

 • נולדו ילדים , יציאה לחופשת לידה.

 • עבודה בשני מקומות עבודה.

 • שחכנו לדווח או שדווחו באופן שגוי נקודות הזיכוי המגיעות לנו כגון: זכאות לתואר ראשון, שחרור משירות חובה ועוד...

 • מקרים פרטיים כגון: מגורים בישוב מזכה, הורות לילד מוגבל, ילד בחינוך מיוחד ועוד.

 • מקרים כלליים כגון: השקעה בניירות ערך, תרומות , תשלום לביטוח חיים עבור משכנתא תשלום ליועץ מס.

אם קרה לך את אחד המקרים בששת השנים האחרונות אז כנראה שגם לך מגיע לקבל כסף חזרה!

 

החזר המס מועבר ישירות לחשבון הבנק של העובד. למס הכנסה יש עד שנה לטפל בבקשה ולהחזיר את הכסף לעובד.

חושש לבדוק זכאות להחזר מס?

בדיקה מוקדמת תוכל לחסוך לך טרחה מיותרת ועוגמת נפש לכן מומלץ לבדוק היטב את מצבך מול רשות המיסים טרם הפנייה אליהם. Finupp  באמצעות טכנולוגיה שפיתחה מצליחה לבדוק עבורך את מצבך מול רשות המיסים. רק במקרה של החזר המגיע לך מרשות המיסים Finupp תגיש עבורך את הבקשה לרשות המיסים ותלווה אותך עד שהכסף יגיע לחשבונך.

איך מתבצע התהליך?

בכניסה למערכת Finupp ישנו שאלון ייחודי שפיתחנו. לאחר שתי דקות תוכל לדעת את הסיכוי לקבלת החזר המס בהתאם לנתונים שמסרת. לאחר מכן יפתח עבורך אזור אישי באתר ובו תוכל להעלות את כל המסמכים הנדרשים לצורך טיפול בבקשה, האזור האישי נבנה במיוחד עבורך ובהתאם לפרטים שמסרת.

לאחר העלאת המסמכים נבצע שתי בדיקות עבורך, הראשונה באמצעות אלגוריתם ממוחשב שפיתחנו ומטרתו לחשב  את מצבך מול רשות המיסים, הבדיקה השנייה הינה בדיקה אנושית על ידי רואה חשבון המתמחה בתחום החזרי המס. לאחר קבלת התשובה הסופית תוכל לבחור האם להגיש את הבקשה. הבדיקה עצמה הינה ללא כל עלות ועלות ההגשה הינה הנמוכה ביותר בתחום החזרי המס. כמו כן הליווי שלנו נמשך עד לקבלת הכסף בפועל ממס הכנסה.

לסיכום...

בדיקת החזרי מס לשכירים הינה דבר הכרחי ונדרש וכיום ניתן לבצע זאת באופן דיגיטלי לחלוטין. לך יש רק משימה אחת והיא לוקחת בדיוק 5 דקות – להזין למערכת הטכנולוגית החדשנית שלנו את המידע ולצרף אליה את המסמכים. מפה והלאה תן לנו לדאוג לכך שתקבל את הכסף וללוות אותך בכל התהליך. אנחנו מבטיחים לעדכן בכל שלב היכן הפנייה שלך עומדת.

מועדון ההטבות של הורות בזכות

הצטרפו למועדון ההטבות שלנו:

"הורות בזכות - קונים ביחד"

רוצים לקבל למייל או לוואטסאפ עדכונים על רכישות קבוצתיות במחירים מוזלים, הטבות ייחודיות, ושירותים חינמיים? למה אתם מחכים?! הקליקו על הכפתור מטה ותהנו מהכח הצרכני שלנו כקהילה!

bottom of page